Фази Місяця

Фази Місяця — зміни видимої з Землі освітленої частини місячної поверхні. Внаслідок змін взаємного розташування Сонця, Землі та Місяця фази постійно змінюються.

Молодик — фаза, коли місяць перебуває між Землею й Сонцем. У цей час він обернений до Землі неосвітленою частиною й невидимий для земного спостерігача. Як правило молодик — останній, 30-й день місячного циклу. Календар, в якому відлік днів нового місяця починається після молодика називають амавасйант. одна з фаз Місяця, коли її сферу практично не видно з Землі. Враховуючи те, що новий місяць віщує неомения — перша поява Місяця у вигляді тонкого серпа, його вважають найбільш сприятливим етапом для початку нової справи, стрижки волосся, висадки рослин.

 

Повня — фаза Місяця протилежна до молодика, коли його освітлену Сонцем півкулю повністю видно земному спостерігачеві. Як правило повня — 15-й день місячного циклу. Календар, в якому відлік нового місяця починається після повні називають пурнімант.

Проміжні фази — фази Місяця між молодиком і повнею, коли земний спостерігач бачить близько половини освітленої півкулі, їх називають чвертями.

© 2023 «Наша природа». Сайт создан на  Wix.com

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now