top of page
220px-Lunation_animation_April_2007.gif
фази місяця.jpg

Фази Місяця

Фази Місяця — зміни видимої з Землі освітленої частини місячної поверхні. Внаслідок змін взаємного розташування Сонця, Землі та Місяця фази постійно змінюються.

молоди.jpg
200px-2014-08-10,_full_Moon_near_perigee
Молодик — фаза, коли місяць перебуває між Землею й Сонцем. У цей час він обернений до Землі неосвітленою частиною й невидимий для земного спостерігача. Як правило молодик — останній, 30-й день місячного циклу. Календар, в якому відлік днів нового місяця починається після молодика називають амавасйант. одна з фаз Місяця, коли її сферу практично не видно з Землі. Враховуючи те, що новий місяць віщує неомения — перша поява Місяця у вигляді тонкого серпа, його вважають найбільш сприятливим етапом для початку нової справи, стрижки волосся, висадки рослин.

 

Повня — фаза Місяця протилежна до молодика, коли його освітлену Сонцем півкулю повністю видно земному спостерігачеві. Як правило повня — 15-й день місячного циклу. Календар, в якому відлік нового місяця починається після повні називають пурнімант.

Проміжні фази — фази Місяця між молодиком і повнею, коли земний спостерігач бачить близько половини освітленої півкулі, їх називають чвертями.

bottom of page